Yiyorum Büyüyorum Kitap Sayfası

Sonunda...

Yiyorum Büyüyorum...
Hayatıma çok kalın harflerle yazılı bu iki kelime için oğluma teşekkür borçluyum. Bana harika bir yol açtığı ve o yolda emin adımlarla yürümem gerektiğini her gün farkında olmadan hatırlattığı için...

Takip edenler bilir; Yiyorum Büyüyorum bir annenin oğlunu doğru besleyebilmek adına kaleme aldığı tarifleri bir araya getirerek hazırladığı bir yemek kitabının adıydı. Kitap binlerce anneye ulaşarak kendini aştı, o anne için bir kitap adından daha çok esaslı bir projeye dönüştü. Çünkü anne her çocuğun sağlıklı büyümesi için doğru beslenmesi gerektiğini biliyor ve bunun için ebeveynlerin daha çok motivasyona ihtiyacı olduğuna inanıyordu.

Seneler geçtikçe Yiyorum Büyüyorum tanındı, bir slogan olup birçok ebeveyn için ortak bir hedef halini aldı. O anne kendi gibi düşünen ve beslenmenin çocuk sağlığındaki öneminin farkında olan kişiler için daha güzel şeyler yapmayı kafasına koydu...

2006 yılında küçücük bir bütçeyle açtığı web sitesinde birçok değerli uzmanın yazılarını annelere ulaştırabilmek için tek başına çabaladı. Telefonlar, mailler, ricalarla annelere beslenme konusunda ışık tutacak söyleşi ve yazıları toparladı. Sitenin düzenli takipçileri, konuya meraklı anneler, hatta babaların sayısı arttıkça o anne daha donanımlı bir site ihtiyacının farkına vardı.

Uzun ve meşakkatli geçen bir hazırlık sürecinin sonunda hem içerik, hem de teknik anlamda daha iyisini sunabiliyor olmanın verdiği huzurla sizlere “merhaba, burası sizin de eviniz, hoş geldiniz” diyebildiği için çok mutlu.

Yiyorumbuyuyorum.com’un açılışını sabırla bekleyen; arkandayız, yazarız, destekleriz diyerek güç veren; yapabilirsin ve yapmalısın mesajlarıyla bana ulaşarak inancımı katlayan, kısaca manen beni yalnız bırakmayan herkese en samimi teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Kelimeler yetersiz kalsa da benim için çok önemlisiniz, lütfen bunu bilin!

O anne olan ben bundan sonra da sitemde sizler için çalışmaya devam edeceğim. Yeter ki çocuklar sağlıklı, yeter ki çocuklar mutlu büyüsün!

Bakın yiyorumbuyuyorum.com’da sizleri neler bekliyor olacak:

Anne Yazıları:
Yaşadıklarımızı, gördüklerimizi, duyup, okuduklarımızı paylaşmak, tecrübelerimizi aktarmak, sesimizi, sesiniz duyurmak; “aman ha” ya da “hadi” diyebilmek, “sizden bir farkımız yok, hepimiz anneyiz” i gösterebilmek için yazılarımızla burada olacağız. Bir köşemiz  konuklar için. Anne, babaları, anneanne, babaanne, dede ve teyzeleri, hala, dayı ve söyleyecek sözü olan tüm dostları ağırlamak istiyoruz. Yazmak isteyen çok kişi olacak, bunu biliyoruz.

Bir Bilenden:
Çocuk, bebek, aile, sağlık, çevre, eğitim, teknoloji, evcil hayvanlar ile ilgili konularda uzman kişilerin kaleminden eğitici, öğretici makaleler; girişimci, örnek kişilerle söyleşiler; çocuk dünyası ya da beslenmesi konusundaki yeni ürün, mekan, firma ve yeniliklerin tanıtımları ve ilginizi çekecek daha birçok başlık bu bölümümüzde yer alacak.

Çocuk Beslenmesi:
Çocuk beslenmesindeki doğru ve yanlışlar nelerdir, hangi besinleri kaç yaşlarında vermeliyiz, hangi besinleri asla yedirmemeliyiz, hangi besinler beslenme programımız içinde her zaman yer almalı sorularına cevaplar; iştahsızlık, obezite, aşırı seçicilik ve daha birçok konuda yönlendirmeler; besin çeşitleri, besin zehirlenmeleri başlıklarında açıklamalar, öneri, tavsiye ve ikazları ile Türkiye’nin en iyi beslenme uzmanları Yiyorum Büyüyorum annelerinin yanında olacak.

Çocuk Psikolojisi:
Yalan söylüyor, gece yatağını ıslatıyor, tırnak yiyor, okulu sevmiyor , kardeşini kıskanıyor, beni dinlemiyor, ağlama nöbetleri geçiriyor diye kaygılanıyor; çocuğunuzun sağlıklı bir psikoloji ile büyüyüp mutlu bir çocukluk geçirmesini istiyorsanız Yiyorum Büyüyorum’un çok değerli psikologları yine sizler için burada yazıyor olacak.

Yiyorumbuyuyorum.com’u severseniz bizi takip edin; gerçekten eviniz gibi hissederseniz üye olun ve tariflerinizi gönderin; sitenin gelişmesine katkıda bulunmak isterseniz siteyi, ya da sitede yer alan yazı ve tarifleri paylaşın. Motive etmek isterseniz yorum yazın ve tariflere oy verin. Üye olurken ve tarif gönderirken fotoğraflarınızı da eklemeyi unutmayın lütfen.

Hepinizi aktif kullanıcılar olarak görmeyi ve burada faydalı bilgileri, sağlıklı tarifleri ve yorumları paylaşabilmeyi diliyorum.

İyi ki varsınız, hep var olun.

Zümrüt
 

2011-03-28
Bu yazı 3354 kere okunmuştur.
Adınız :
Yorumunuz :
 * 
@ZumrutOzkan twitter da takip edin