Yiyorum Büyüyorum Kitap Sayfası

Sanal Alem

Sanal alem sözcüğü bana uzun zaman soyut şeyleri çağrıştırdı, zira internetten edinilen arkadaşlar, yapılan alışverişler, hatta aşklar hep birer efsane gibi ortalıkta dolanır.

Aaa nasıl olur, bak bak gibi tepkilerle sohbetlerde paylaşılırdı. Ben de yoğun iş temposunun içinde interneti arkadaşlıklar kurulabilen bir ortamdan çok, pubmed de bilimsel makale aranan, gazete okunan, Google da arama ile ihtiyaç duyulan bilgilere ulaşılan bir yer olarak görüyordum.

Ta ki kızımla evde oturmaya başlayıp, onu biraz büyütüp uyku düzenini oluşturmamız sonrası boş vakit edinebildigim son 1-2 aya kadar. Önce internetteki bloglarla başladı bu aleme dalışım.

Blogcuanne Elif ile tanıştım önce, tanıştım dedimse kendisini hiç görmedim ama sanki çocukluk arkadaşım gibiydi halen de öyle. Her sabah ilk iş acaba bugün ne yazmış diye başladım güne. Kâh dertlendim, kah umutlandim, güldüm yeri geldi ağladım.

Yeni geldiğim daha dogrusu döndüğüm bu şehir de en iyi arkadaşım oldu. Mailler yazdım çok bunalınca, aaa bir baktım mail kutum da cevaplar var. Dertlerim hafifledi bir anda, tek ortak noktamız anne oluşumuzdu ama bir tek ben değilmişim bu endişeleri taşıyan ve aslında göründüğü kadar büyük de değilmiş dertler dedim sayesinde.

Sonrasında uzun zamandır var olan fakat hiç ilgimi çekmemiş olan Twitter kulağıma çalındı Blogcuannem sayesinde. E ona da bir bakalım dedim (eşimi de müptelasi yaptım tabii). Ve şimdi oradan edindiğim birbirimizi hiç tanımadığımız ama bir derdim oldugunda ya da neşelendigim anlarda paylaşabilmek icin ya da sadece vakit geçirebildiğim telefonumda ki twitter ikonu kadar yakınımda bir dolu arkadaşım var benim...

Onları görmemiş, hiç seslerini duymamış olmam çok da önemli değil bence. Anneyiz hepimiz, değilsek de adayız annelik icin, birbirimizin dertlerini okuyor paylaşmaya çalışıyoruz, seni anladım, yalnız değilsin buradayım diyebiliyoruz.

Ne dersiniz o kadar da sanal değilmis değil mi???
Teşekkürler hepsine.... 

2011-10-10
Bu yazı 2341 kere okunmuştur.
Adınız :
Yorumunuz :
 * 
@ZumrutOzkan twitter da takip edin