Yiyorum Büyüyorum Kitap Sayfası

Merhaba Ben Shashkın Anne

Ben Shashkın Anne. Sadece annelikte değil hayatın da şaşkınıyım. Kendimi bildim bileli yazmayı seviyorum. Daha yazı yazamazken bile yazanları kıskanırdım. Bu güne kadar hep kendime yazdım, şimdi yine şaşırmış olmalıyım ki sizlere yazacağım.

Ne mi yazacağım? Bazen damardan içsel yolculuklar, bazen ev dedikoduları, bazen hayaller… Bazen ağlatan, bazen de güldüren anılar… Bazen planlarım, projelerim… Yani ben ve sizler ne yaşıyorsak ya da yaşayamıyorsak onlar.

Hani insanlar vardır ya hiçbir şeyin uzmanı değildir ama her şey hakkında söyleyecek sözleri vardır, ben işte tam oyum. Her konuya atlarım. Bir şey duyar bir hafta gece gündüz araştırırım, sonra başka bir şey duyar hooop onu araştırmaya başlarım. Yıllardır bu böyle geçip gider. Ama en sevdiğim de bunları paylaşmaktır. Çevremdeki insanlar artık bıktı benden. Tam beni dinleyecek yeni insanlar arıyordum ki, Zümrüt Hanım Hızır gibi yetişti imdadıma. Sizi de bıktırana kadar buradayım yani. Benden iyi ve yeni bir şeyler duyarsanız meraklılığıma, saçmalarsam şaşkınlığıma verin ne olur☺

Bir de beni okursanız eğer lütfen bir işaret verin. Sadece gülücük işareti bile koysanız olur. Hele siz de kendi fikrinizi ya da deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız şahane olur. Yanlışlarımı düzeltin ya da onayınızı belli edin. Yalnız olmadığımı hissedersem çok mutlu olurum (ve acayip gaza gelirim). Söz veriyorum mutlaka size cevap vereceğim.

Not: Bugün ilk yazımı yazıyorum ya, bir ilk daha oldu. Hayırdır inşallah. 25 yıllık apartmanımızın son derece bakımsız bahçesini düzenlemek için apartman yönetiminden onay ve bütçe aldım. Yaklaşık 150-200 m2 olan bahçemizi düzenlemek konusunda çok heyecanlıyım. Oturma bölümü (mangallık falan), çiçeklik, çimlik, sebzelik ve çocuklar için oyun bölümü yapmak gibi heveslerim var. Bahar bitmeden yetiştirmeliyim. Gidişatı sizlerle paylaşmak istiyorum. Aynı gün başlamamız tesadüf olamaz değil mi?

Shashkın Anne
 
 

2012-03-27
Bu yazı 1703 kere okunmuştur.

shashkin anne

teşekkür ederim.

Gulchin

O zaman Shashkın Hn. yeni yazılarını bekliyoruz

sanırım sürekli takip edeceğim sizi Başarılar...

Adınız :
Yorumunuz :
 * 
@ZumrutOzkan twitter da takip edin