Yiyorum Büyüyorum Kitap Sayfası

İyi ki Doğdun Derin!

Canım kızım, hayatımın anlamı, her şeyim, bundan bir yıl önce seni kucağıma aldığımda içime bir korku düştüğünü inkar edemem. Bu küçücük savunmasız bebek benim, nasıl büyür, nasıl bakarım , nasıl korur kollarım gibi birçok karamsar düşünce sardı zihnimi.

O kadar savunmasız, o kadar narindin ki hayatta birçok şeyin üstesinden gelebildigimi düşünen ben, emin olamadım senin için iyi bir anne olup olamayacağıma. Korktum hem de cok korktum.

Hastaneden çıkıp evimize gelip, baş başa kaldığımızda artık baban, sen ve ben çekirdek ailemizi kurmuştuk. Ve korkularım dağılmaya başladı, içimdeki sevgiyi düşününce en iyi anne olamasam da senin biricik annen olacağımı anladım. Elimden geleni yapacak, en çok da seni sevecektim, gerisi zaten gelir diye düşündüm ve maceramız başladı.

Uykusuz gecelerimiz oldu seninle hala da devam ediyor aslında. Yorulduğum, üzüldüğüm, kendimi çaresiz hissettiğim zamanlar oldu. Yok yapamayacağım ben bu çocuğa bakamayacağım dediğim anlar oldu. Ateşini düşüremediğim, neden ağladığını anlayamadığım, uyuman için yalvardığım, aç uyudu diye ağladığım geceler oldu.

Ama zaman geçiyor güzel yavrum, büyüyorsun ve bence her şey giderek daha da güzelleşiyor. Ben hayatta hiçbir şeyi bu kadar sevemem herhalde dediğim günlerin üstünden aylar geçti ve ben aynı Şeyi SENİ her geçen gün daha da fazla seviyorum.

Artık sarılıyorsun, başını omzuma yaslıyorsun, uyurken yanıma sokuluyorsun, dışardan geldigimde gülerek, sevinçle karşılıyorsun, uyanınca yüzüme dokunuyorsun, korkunca kucağıma çıkıyorsun... Arada bilerek ya da bilmeyerek çok da önemli degil aslında ANNE diyorsun ya, işte o zaman hayat daha guzel, daha anlamlı, daha aydınlık oluyor sayende...

Evimize neşe getirdin, daha çok mutluluk, daha çok sevgi ve daha sayamadığım birçok güzellik... Ailemizi tamamladın, varlığın birçok sıkıntıyı unutturuyor bize, yaşama daha sıkı sarılmak icin en önemli sebebimiz sensin artık.

Hala bazı zorlukları var seni büyütmenin, korkularım boyut değiştirdi, sana iyi bir gelecek hazirlayabilme telaşı kapladı içimizi, ömür boyu mutlu, sağlıklı olabilmen temennimiz ve bunun için gerekli şartları hazırlayabilmek çabamız.

En büyük dileğim ömrün boyunca her gün, her an yanında olamasak bile babanı ve beni düşündüğünde içini sevgi ve güven duygusunun kaplaması, her an seni ve mutluluğunu düşündüğümüzü bilmen canım yavrum.

Yeni yaşın kutlu olsun, daha nice mutlu sağlıklı huzurlu yaşgünleri kutlayalım birlikte, sevgiyle...

Seni cok seviyorum
ANNEN
 

2012-01-08
Bu yazı 6344 kere okunmuştur.
Adınız :
Yorumunuz :
 * 
@ZumrutOzkan twitter da takip edin