Yiyorum Büyüyorum Kitap Sayfası

Ispanaklı Gözleme ve Shrek Meyve Suyu

 

 

 

 

 

 

Gözleme anneler için kurtarıcı bir yemek. İçine ne koyarsanız yeniyor.Benim oğlum aslında içinde maydanoz olduğu için börek yemez ama gözleme yapınca işler değişiyor ve içine ne koyarsam yiyor. Ben de daha çok gözleme yapıyorum ve içine evde olan birkaç çeşit peynir ve mutlaka ıspanak ya da pazı yapraklarından incecik doğruyorum. Hiç hayır demiyor! Her öğüne uygun  hem besleyici hem de tok tutucu bir yemek.

Ben asıl meyve suyu tarifini yazmak istiyorum. Marketlerde satılan meyve sularının  kutularında  %100 meyve suyu yazsa bile güvenemiyorum. Ama arada bir de olsa dışarıda olunca mutlaka tutturuyorlar. Yaz kış mevsim meyve sebzeleriyle ev yapımı içecekler hazırlıyoruz.  

Shrek'in Meyve Suyu Malzemeleri

7-8 adet elma
7-8 adet mandalina
Yıkanmış kereviz yaprakları
Yıkanmış ıspanak yaprakları

Hepsini meyve sıkacağından geçiriyoruz. Harika yeşil bir sıvı oluyor, çocuklar bayılıyor. Dolu dolu üç büyük bardak çıktı oğlum ve kızım hepsini bitirdiler. Elinizdeki sebzelerle İçindeki sebze çeşitleri arttırılabilir.  Elmanın içeriğindeki şeker miktarı baskın olduğu için çocuklar sebze tadını almıyor ve afiyetle içiyorlar

Umarım tüm çocuklar sever.

 

 

 

 

2012-11-25
Bu yazı 2654 kere okunmuştur.
Adınız :
Yorumunuz :
 * 
@ZumrutOzkan twitter da takip edin