Yiyorum Büyüyorum Kitap Sayfası

İkizlerim İkki Yaşındaa…

Saat 00:30. Bütün konuklar gitti, ev halkı uykuya daldı. Bense salonda tek başıma oturuyorum. Doğum günü süsleri, ortaya saçılmış oyuncaklar, krema lekelerini seyrediyor ve evdeki sessizliği dinliyorum.

Yorgunluktan etlerim acıyor, ayaklarım sızlıyor ama kuşlar kadar hafifim. Ne gündü, hatta ne haftaydı, hatta hatta ne aydı.

Evet ikizlerimin doğum günüydü. İkinci yaşlarını kutladık bugün. Benim telaşımsa bir ay öncesinden başlamıştı. Babamıza sorsanız üç ay önce “Ay çocukların da doğum günü yaklaştı” demeye başlamışım bile. Eee, asıl hazırlık kafada tabi. Kimleri çağırsam, ne hazırlasam, pastayı nerede ve nasıl yaptırsam falan derken, yetmez telaşıyla hazırlanan çeşit çeşit yiyecekler, son dakika hazırlıkları, ev süslemeleri, kuaför, makyaj, çocukların ve benim kıyafetlerimiz, telaş, yetiştirememelerle hepsi bitti şu anda… Geride bir doğum günü daha yapabilecek kadar yiyecek kaldı. Hatta kişi sayısı ile pasta sipariş etmemeyi öğrenmiş bulunuyorum. Yarısı komşulara gitmek üzere masada bekliyor.

Sonuç: Huzur, yorgunluk, mutluluk, hafiflik, gurur hangisi tarif eder hislerimi bilemiyorum. Bu hissin bir karşılığı varsa bile benim kelime dağarcığımda yok sanırım. Hem hemen gidip yatmak istiyorum, hem de şu an sonsuza kadar sürsün istiyorum.

Gün içinde ortada uçuşan kek ve kremalar, çocuk cıvıltıları ve çığlıkları, insanların yüzlerindeki mutlu ifadeler ve birbirine karışan seslerin oluşturduğu uğultu gözümün önünden geçiyor, şu anda odada tek başıma gülümsetiyor beni  Birbirini belki de ilk defa gören ama hepsi benim için değerli bir yığın insan, benim en değerli varlıklarımın doğum gününü kutlamak için bir araya gelmişler. Galiba biraz önce bulamadığım duygunun karşılığını buldum. Şükürler olsun Allah’ım diyorum kalbimden. Binlerce, on binlerce defa şükürler olsun.

Aklıma neler geliyor şimdi. Demiştim ya size şaşkınım ben diye yine düşüncelerim oradan oraya uçmaya başladı. Bugünlere gelene kadarki yaşanmışlıklar aklıma geliyor bir bir. Hayat ne garip. Hiçbir gün bir sonrakinin garantisi değil. Dün kendini dünyanın en üzgün insanı sanıyorsun, aslında ne büyük mutluluklara hazırlık yaptığını bilmiyorsun. Ya da bugün kendini dünyanın en mutlu insanı sanırken yarın dünya başına yıkılıyor. Sonra yine iyi şeyler, sonra yine kötü şeyler sürüp gidiyor böylece. Ama sonunda insanın hep gönlüne göre oluyor, kişi kendisi bilmese de. Neyseeee, uçtum yine. Bunlar da başka yazıların konusu olsun, ilerde paylaşırız belki de.

Bugün herkes mutluydu sanırım. En azından benim şahit olduğum anlarda. Çünkü, herkesin en değerlileri yanlarında oynuyor, koşuşturuyor, çikolatalı kekler yiyor… Benim oğlum herhalde on tane kurabiye (Cafe Fernando Kurova Kurabiyeleri: Nefis) yemiştir herhalde. Özene bezene alınan, giydirilen gömleği çikolata içindeydi. O kadar mutlu bakıyordu ki gözleri ben de bu günlük müsaade ettim. Keşfettiği kurabiye tepsisinden yürüttü durdu. Artık hizaya sokmak bir haftamı alır herhalde. Kızım ise kendi ayakkabılarını çıkarmış, benim 39 numara topuklu ayakkabılarımı bulmuş, nasıl beceriyor bilmiyorum tıkır tıkır dolaşıyordu evin içinde. En son fanilasının üzerine giydiği hediye gelen bikiniyle koşuşturduğunu hatırlıyorum. Öyle de banyoya girdi zaten. Şaşkın annenin şaşkın çocukları bunlar.

Herkesin evladı kıymetlisi biliyorum. Benim ve hepimizin çocukları hep mutlu olsunlar diliyorum. Gözlerindeki ve kalplerindeki çocuğu hiç kaybetmeden mutlu yetişkinler olsunlar, sonra da mutluluk saçan nineler ve dedeler …

Bahçemden Notlar:
Bahçemle ilgili umudumu kaybetmemeye çalışıyorum. Profesyonel ve ünlü bir firmadan aldığım teklif sonucu dudağım uçukladı. Abartmıyorum 5m2 betonun kırılıp atılması işine 4000tl fiyat yazmışlar. Toplamda da pergola ve çocuk oyun alanı hariç 20000tl fiyat çıkarmışlar. Ben de amatör biri ile emek yoğun çalışmaya karar verdim. Ünlü firmanın projesinden faydalanarak tek tek amatörce kendim uğraşacağım. Abimden destek aldım, birini gönderdi bile. İsterseniz fikir hırsızı deyin, ama o betonun kırılıp atılma işi en fazla 600tl ya mal olacak gibi. Yeni durum için fiyat bekliyorum. Bugün yarın gelir, ben de sizlerle paylaşırım.

Sevgilerimle,
Shashkın Anne

2012-04-11
Bu yazı 2213 kere okunmuştur.
Adınız :
Yorumunuz :
 * 
@ZumrutOzkan twitter da takip edin