Yiyorum Büyüyorum Kitap Sayfası

Hoş geldin 2013

 

 

 

 

 

 

Herkese Merhaba

Güzel bir yılı daha geride bırakmamıza birkaç gün kaldı. Ben kendi adıma gerçekten harika bir yıl geçirdim. Her yıl kendime koyduğum hedeflerime, dileklerime ulaşıyorum. Bu beni mutlu ediyor...

Anne olmak zor iş. Benim gibi, çocukları için işini bırakmış, bilerek ve isteyerek bunu seçmiş tam zamanlı bir anne için de zor. Çocuklarım ve ailem için her zaman en iyisini yapmaya çalıştım. Ve bunun için çalışmaya devam ediyorum. Çocuklarım büyüdükçe her şey daha zor ve güzel oluyor. Onlar büyüdükçe paylaşımlarımız artıyor, bu da her şeyi daha eğlenceli hale getiriyor.

Bizim için bu sene, zor olacağını düşündüğüm ama tahminimden kolay geçen bir yıl oldu. Oğlum bu sene ilkokula başladı. Okula çabuk uyum sağladık, okuma-yazma öğrendik. Kitaplar okumaya başladık. Kızım ise anaokuluna başladı. Öğretmenine ve arkadaşlarına çabuk alıştı. Dışarıdan kolay görünen ama onlar için zor olan bu olaylarda  ben de onlar için destekleyici olmaya çalıştım. Çocuklar büyüdükçe daha bağımsızlaşmaya başlıyorlar ve bizim kontrolümüzden çıkıyorlar. Ben de, şimdilik kontrolümde olan tek konu olan sağlıklı yiyecekler konusunda hükümranlığımı kaybetmek istemiyorum.

En başından beri çocuklarımı hazır, abur-cubur gıdalarla beslememe konusunda tek başıma çırpınıyorum. Hâlâ çocuklarımın yemek saatleri ve yemekte ne yedikleri ile ilgili tek endişelenen kişi olmak beni korkutsa da, inatla savaşıyorum.

Her yeni yıl yeni bir umut benim için. Yeni dileklerim yeni umutlarım var. En çok çocuklar için. Tüm çocukların sağlıklı beslenmeye ihtiyacı var ve bunu sağlayacak olan bizleriz. Çocuklarımızı sağlıklı sofralardan, ellerimizle hazırladığımız yiyeceklerden mahrum bırakmayalım.

Her yeni yıl dilediğim dileklerimi hepimiz için diliyorum ; Sağlık,mutluluk,huzur ve bereket hep bizlerle olsun. Sağlıklı sofralarda buluşmak dileğiyle...

Hoşgeldin 2013....

Ada-Doga 

2012-12-27
Bu yazı 1888 kere okunmuştur.
Adınız :
Yorumunuz :
 * 
@ZumrutOzkan twitter da takip edin