Yiyorum Büyüyorum Kitap Sayfası

Gitti Giden

Kızım bebekliğinden beri emzik kullanıyordu, taa ki neredeyse 3 yaşına basana kadar. İlk başlarda sadece uyurken verdiğimiz mama (kendisinin verdiği takma isim) arabada, yolda, her iki elinde de birer tane olmaya başlayınca bende alarm sesleri çalmaya başladı.

Bu olayı mümkün olduğunca nasıl rahat bıraktırırım diye Lara'nın kreşteki hocalarına danıştım ve bana en mantıklı yolu okulun direktörü söyledi: Lara'nın bildiği tanıdığı bir bebeğe memeleri hediye etmek; nede olsa bebeklerin memelere ihtiyaçları vardı ve Lara ise artık genç bir kızdı! Bu benim aklıma çok hoş ve mantıklı geldi. Hemen Lara'yı hazırlama sürecine girdim. Ben gözüme kreşteki 8 aylık hamile ve 2 hafta sonra izne ayrılacak Lara'nın da çok sevdiği aşçıyı kestirdim. Tam bir hafta boyunca Lara'ya "bak Connie'nin bebeği yolda, bebeğinde meme'ye çok ihtiyacı olacak, sen artık büyüdüğüne göre istersen bu memeleri Connie'nin bebeğine hediye edelim" deyip durdum. İlk iki gün çok büyük tepki aldıysam da, sonraki günlerde emziği bırakma fikrine yavaş yavaş alışmaya başladı. Nihayet yaklaşık 8-9 gün sonra Lara'nın meşhur mamalarını! çok güzel bir hediye paketine sarıp Connie'ye hediye ettik.

Lara meme'ler gittikten sonraki iki gece doğal olarak biraz vızıldadı, ama yanına gidip bir iki defa "memeleri Connie'ye verdik ya güzelim, nasıl mutlu olmuştu değil mi?" gibi şeyler söyleyip yatıştırdıktan sonra 2 gün içinde emzik derdimiz tarih oldu.

Burada yaşayan bir diğer arkadaşım, emzik olayını yılbaşında çözdü. Noel baba Aralık ortası gibi evlere mektuplar göndermişti, emzik kullanan çocuklara bu sene hediye verilmeyecekti, eğer çocuklar emziklerini yılbaşı ağacının altına koyarlarsa, Noel baba onları toplayacak yerlerine hediyeler bırakacaktı.
Ela'da aynen denileni yaptı, emziği bıraktı, hediyeleri kaptı!

2006-07-24
Bu yazı 1367 kere okunmuştur.
Adınız :
Yorumunuz :
 * 
@ZumrutOzkan twitter da takip edin