Yiyorum Büyüyorum Kitap Sayfası

Annem

Anne olunca anlayacaksin!

Bu sözü hepimizi onlarca, yüzlerce kez duymuşuzdur annelerimizden.
Ne kadar hakli olduklarını, bizim hep iyiliğimizi düşündükleri için bazen katı da olsa tepki verdiklerini, ben de anne olunca daha iyi anladım.
Anneler günü diye kendi anneliğimi, canım oğlumun doğumunu, bana verdiği inanılmaz sevgiyi, yaşama zevkini anlatmama gerek yok sanırım. O benim yaşama sebebim !

Bugün canım annemi anlatmak isterim. Gördüğüm en neşeli,esprili,yaşama zevki olan insanlardan biriydi annem. Geçmis zaman diye bahsediyorum belki ama şükürler olsun ki anneciğim hala hayatta ve şu anda da tam karşımda..

Son 14 yıldır bir annenin yaşayabileceği en zor sınavlardan birinden geçtiği için artık o neşesi, esprileri ve şevki kalmadı...

1997 yılının sonbaharında acı bir gerçekle yüzleşmek zorunda kaldık.Benden 4 yaş küçük kızkardeşim tam adı teşhis dahi edilemeyen, ilerleyen bir tür kas hastasıydı ve maalesef kesinlikle bir tedavisi yoktu!

İşte o zaman annemin, evladı için neler yapabileceğine şahit oldum. Annelerin, fedakarlıklarının sınırı olmadığını ispatladi.14 yılın tüm sıkıntılarını yazmak,  kimseyi hüzüne boğmak istemiyorum. Kızını hiçbir bakıcıya bırakmadan bakan annemin, kardeşime yardımcı olurken ona her sarılışında alerjisi tetikleniyor diye parfüm kullanmadığını, o uyumadan uyumadığını,her şeye rağmen hala umudunu kaybetmediğini de belirtmeden edemem... Bir annenin evladı için nasıl insanüstü çabaladığına bizzat şahit oluyorum günbegün.

Cennet kesinlikle annelerin ayaklarının altında.
Yılda sadece bir gün değil her gün annelerimize sarılalım.
Anneler gününüz kutlu olsun.

Deniz
 

2011-05-08
Bu yazı 2032 kere okunmuştur.
Adınız :
Yorumunuz :
 * 
@ZumrutOzkan twitter da takip edin