Yiyorum Büyüyorum Kitap Sayfası

Enerjik, hiper aktif, aktivist, realist ve üretken biriyim. Lisede giyim bölümü okuyup, üniversitede resim bölümünü bitirdikten sonra ulusal bir gazetede grafiker olarak stajımı tamamladım. Ardından bir reklam ajansında grafiker olarak çalışmaya başladım. Sonrasında bir otelin iç tasarımını tamamlayıcı yağlı boya tablo, ebru ve vitray çalışmalarını yaptım.

Evliliğimin beşinci yılında çocuk sahibi olmaya karar verdik. Kariyerime Perlina’da Moda Tasarımı, katalog çekimleri ve defile organizasyonu yaparak devam ettim. Oğlum Ali Efe üç yaşına geldiğinde eğitimi ile daha iyi ilgilenebilmek ve daha fazla zaman geçirmek adına istifa ettim.

 

Blog yazmaya başlamam çalışma dönemime denk gelmekte. Bu arada çok kısa bir süre Ayda Triko’da aksesuar tasarımı ve takipçisi olarak çalıştım. Ancak tam zamanlı bir işin ruhuma aykırı olmasından dolayı kendi markamı oluşturmaya karar verdim ve bir yıldır internet üzerinden www.tubakutlucacan.com ve https://www.facebook.com/tubakutlucacan üzerinden satışlarımı sürdürmekteyim. Ürün yelpazem oldukça geniş, bebek ve çocuk ürünleri, giyim, takı, şapka, ayakkabı ve aksesuar tasarımı yaptıklarımdan bazıları.

 

Canım ne yapmak isterse onu yapıyorum. Bazen yaptığım ürünler müşterilerimin istekleri doğrultusunda şekilleniyor, bazen anonim olan ürünlere kendi yorumumu katıyorum ve özgün olmasına özen gösteriyorum.

 

Farklı malzemeleri bir arada kullanmayı seviyorum tabi ruhunu kaybetmemek şartıyla... Mesela keçe kullanırken etnik dokusunu kaybetmemeli yün, ahşap boncuklar, etnik işlemeli boncuklar olabilir ama straz taşlar katiyen olmaz.

Bunun yanı sıra her ürünün bir çıkış noktası, bir hikayesi olmalı. Evde kendi imkanlarıyla üretim yapmak isteyen arkadaşlar buna dikkat etmeli bence. Ürünler ihtiyaçtan doğar kendi yaşamlarında neye ihtiyaç duyuyorlarsa yapıp kullansınlar (ilk denek kendileri olsun) onaylarlarsa üretsinler. Samimi olmalılar tabii.

 

Herkes tüketmek yerine üretirse çocuklarımıza iyi örnek olmanın yanı sıra güzel ülkemin ekonomisine de katkıda bulunmuş oluruz ve eğer işi büyütmek istersek devletin desteklediği hatta kosgeb vasıtasıyla verdiği geri ödemesiz ya da yormayacak şekilde geri ödemeli kredilerinden de yararlanabilirler ve kolaylıkla kendi işlerini kurabilirler. İnanın bana kendinize olan özgüveniniz ve inancınız gelişir ve siz kendinize inanıp güvenince herkes size inanır ve güvenir.

2012-04-11
Bu yazı 2748 kere okunmuştur.

ayşe saraç

hepsi çok güzel zevkinizi çok beğendik tebrikler devamı dileğiyle bizde engelli bakım evinde elsanatları gösteriyoruz gönüllü haftada iki gün çalışıyoruz sizin bu güzel paylaşımlarınız bize fikir veriyor çok teşekkür ediyoruz

Adınız :
Yorumunuz :
 * 
@ZumrutOzkan twitter da takip edin