Yiyorum Büyüyorum Kitap Sayfası

"Keloğlan Kara Prens'e Karşı" da Kilbil'i, "Misi" de Mustafa'yı, "Biz Boşanıyoruz" da Ali Çemal'i ve daha birçok dizide, filmde, oyunda nice karakteri başarı ile canlandıran deneyimli tiyatro oyuncusu Hakan Bilgin yiyorumbuyuyorum.com'un bu haftaki konuğu. Hakan bey Derin'in biricik babası. Aynı zamanda da TOÇEV'in (Tüvana Okuma İstekli Çocuklar Vakfı) gönüllüsü olarak Güneydoğuda ki yüzlerce çocuğun Hakan abisi. Kendisiyle baba Hakan Bilgin'i konuştuk.-Hakan Bilgin nasıl bir baba?


-Hakan Bilgin nasıl bir baba, bunu sanırım büyüyünce Derin'e sormak gerek ama dışarıdan bakınca kendime daha iyi bir baba olmayı hayal etmiştim. Yoğunluktan olamıyorum ve bunun için kendime çok kızıyorum.

-Oyuncu olmak mı zor, baba olmak mı?

-Tabi ki baba olmak zor ve önemli; Oyunculuk bir meslek, iyi veya kötü yapıldığında sonuç en fazla ne olabilir?...

- Hayatınızı çocuktan önce/çocuktan sonra diye ikiye ayırsak, siz de kısaca karşılaştırsanız...Neler değişti, neler gelişti?

-Eşimle daha çok vakit geçirirdik, daha çok dolaşırdık. Şimdi Derin'le birlikte gezmeye çalışıyoruz. Dünyanın en önemli olayı benim için oğlum Derin. Sanırım bu her şeyi anlatıyor.

-Oğlunuz sizin hangi özelliginizi kopyalasın isterdiniz?

-Ben Çiğdem hamile iken "Allahım ne olur sağlıklı ve güleryüzlü bir evlat istiyorum" diye dua ederdim. Dualarım kabul oldu. Güleryüzlü, sıcak ve sosyal olması.

-Peki hangisini kopyalamasın? :)

-Ben "hayır" diyemiyen biriyim, bu özelliğim geçmesin.

-Çocuklar için sahnelenecek bir oyun kaleme alsaydınız, konusu ve mesajı ne olurdu?

-Konuşarak her şeyin halledilebileceğini ,bir çocuğun bile isterse dünyayı yerinden oynatacak bir güce sahip olduğunu anlatan bir oyun olur herhalde.

-Belli olmaz ama oğlunuzun şu andaki özelliklerine bakarak ileride hangi meslek dallarını severek icra edebileceğini düşünüyorsunuz?

-Bunu gerçekten bilemem çünkü şu anki ilgisine bakarsak ya tesisatçı olur yada televizyon tamircisi.

-Hayatta en çok nelere değer versin?

-Sevgiye ve emeğe.

-Ona yemek yedirmek, onu uykuya hazırlamak, onunla oyun oynamak hangisi:?

-Hepsi tabi ki ama oyun oynamayı daha iyi yapıyorum galiba.

-Biraz da çocuklar için yaptığınız yardım faaliyetlerinden bahsedermisiniz.Toçev ve Humsy'den.

-Bundan altı sene önce bir çocuk oyunu ile Güneydoğu'ya gitmiştim. Meğer vakıf tiyatrosu imiş, o vesile ile vakfı tanıdım, önce gönüllü sonra onların isteği ile- profesyonel çalışmaya başladım. Ben şanslı insanlardanım galiba çünkü onlar sayesinde bir şeyler yapabiliyorum. Toçev'e fon yaratmaya çalışan bir departmanla başlayıp şimdi Humsy organizasyonu kurduk. "Yaşasın Okulumuz" kampanyası ile köy okullarının onarımı, şimdi "Bir şey değişir,her şey değişir" kampanyası ile ihtiyacı olan onbinlerce çocuğa çanta ve kırtasiye malzemeleri temin ediyoruz.

-Yemekle arası nasıl? Yemek saatleri nasıl geçiyor?

- Her çocuk gibi çok iyi değil ama yiyor istediğinde.

-Yeni baba olmuş veya olmak üzere olan beylere neler tavsiye edersiniz?

-İyi düşünsünler, daha önce hiç yaşamadıkları duygular onları bekliyor...Sevgili Hakan Bilgin'e yiyorumbuyuyorum.com'a vakit ayırdığı için çok teşekkür ediyor, ailesiyle mutluluklar, işinde başarılarının devamını diliyoruz. Herşey gönlünüzce olsun. Humsy.com Tocev.org.tr

2006-09-25
Bu yazı 2610 kere okunmuştur.
Adınız :
Yorumunuz :
 * 
@ZumrutOzkan twitter da takip edin